Siyah Elbise Modelleri , Modası
Tarih 27 Şubat 2014 » 3128 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Moda, Öne Çıkanlar

Siyah elbise modelleri

Siyah , bir çoğumuzun vazgeçilmez renkleri arasında yer alır. Her dönem modada ne gelişme olursa olsun siyah renginden vazgeçemeyenlerimiz vardır. Aslına her kadının mutlaka bir siyah elbisesi olması gerektiğini düşünüyoruz. siyahı seçmenin bir çok sebebi olabilir. Ancak bize göre en büyük sebebi duyduğumuz ilgidir. Moda yorumcularının öngörüleri ise , içinde bulunduğumuz psikolojik sebepler ve kilo problemleri şeklinde olsa da bir çoğumuz bu rengi sevdiğimiz için tercih ediyoruz.

yukarıda biraz belirttiğimiz gibi renkleri psikolojik olarak değerlendirmekte mümkündür. Örneğin moraliniz bozuk olduğunda daha çok tercih ettiğinizi biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar bunu bilimsel olarak kanıtlıyor. Bunun haricinde kilo problemlerimizi kapatmak adına siyah renk tercih edebiliyoruz. Özellikle tek renk giyinme bu konuda etkili bir çözümdür. Keza siyah ile tek renk hilesini kullanmanın çok daha büyük etkisi olmaktadır. Dikkat ederseniz zayıflama programında kilo verdiğini göstermek maksadıyla diyet uygulanan kişiler programlara konuk edilir. Genelde siyah giydiklerini görebilirsiniz. Bu tekniği kullanarak fazla kilolarınızı bir nebzede olsa saklayabilirsiniz.  Bunun dışında ki bize göre en önemli siyah giyme nedeni renge olan ilgidir. Bir çoğumuz bu rengi ne kilo ne de psikolojik nedenlerden tercih ederiz. Bu bir tarz ve ilgidir. Siyah bu maddeler dışında sizi olduğunuzdan daha olgun gösterir. Doğru kombinleri ile de inanılmaz şık olabilirsiniz. Bilindik siyah beyaz uyumu her dönem işe yaramıştır.

Son dönemlerde ilgimizi çeken siyah elbise modelleri içerisinden seçimler yapmaya çalıştık. Siyah modası hiç bir zaman bitmeyecektir. Ancak modanın yenilikleri sürekli takip edilmelidir.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir