Sivilcelerden Kurtulmanın Kesin Yolları
Tarih 27 Eylül 2014 » 915 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Sivilce Kurutucu

Sivilcelerle ilgili bugüne kadar bir çok yöntem paylaşıldı. Ancak çoğusu bizlere kesin çözüm olmadı. Son dönemlerde doğal çözümlere olan ilgi aynı zamanda başarıyı da getirmeye devam ediyor. Yaşadığımız bir çok problemin çözümü de doğada yer alan bitkilerde yer alıyor. Sivilcelere karşı önemli etkiye sahip bitkileri bu konu içerisinde sizinle paylaşacağız. Bir çoğu bilmediğiniz farklı formüllerle sunulacak. Size en uygun olanı alttaki listeden seçerek işlemleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Limon
Limon suyu, sivilceden kurtulmak için en etkili doğal ilaçlardan sadece bir tanesidir. Limon suyu ile yüzünüze masaj yapın ve 10-15 dakika bekletin. Yüzünüzü yıkayıp durulayın. Limon antiseptik özellikleri ile sivilcenin içindeki iltihabı kurutacaktır.

Lavanta Yağı
Listemizin ikinci sırasında lavanta yapı yer alıyor. Gece yatmadan önce cildinize doğal, organik lavanta yağı sürün. Bu yağ gece boyunca sivilce oluşumu ile savaşacak, sizi akneden koruyacaktır.

Sandal Ağacı Tozu
Sandal ağacı cildi tazeleyen aynı zamanda sivilceye engel olan, teni yatıştırıcı bir bileşen olarak kabul edilir. Sivilce üzerinde biraz sulandırdığınız sandal tozunu uygulayın ve 2-3 saat bekletin.daha sonra soğuk suyla durulayın ve cildin kurumasını sağlayın.

Gül Suyu
Gözenekleri temizlemek ve cildinizin tazeliğini korumak için yüzünüze doğal gül suyunu mutlaka  uygulayın. Ayrıca sandal ağacı tozu ile gül suyunu karıştırıp sivilce üzerine sürebilirsiniz, sivilcelerin sönmesini sağlayacaktır.

Diş Macunu
Listemizin en ilginç maddesindeyiz. Diş macunu varolan akneleri azaltır ve yeniden oluşmasını önler. Yatmadan önce sivilcenin üzerine biraz diş macunu  ürün. Gece boyunca yüzünüzde kalsın, sabah yüzünüzü yıkayıp durulayın.

Fuller Toprağı
Listemizin en az bilinen yöntemi ile devam ediyoruz. Gül suyu, sandal ağacı tozu ve fuller toprağını karıştırın. Bunu aknelere uygulayıp, 10-15 dakika bekletin.Soğuk suyla yüzü durulayın. Bu, uygulama 2-3 gün içinde sivilceden sizi kurtaracaktır.

Maddeler içerisinde aklınıza takılan bir konu olursa konu altında çekinmeden bize yazabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir