Saçları canlı gösteren avokado saç maskesi
Tarih 28 Ocak 2014 » 918 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Saç Bakımı

Saç konusunda eğer daha önce incelemeler yaptıysanız doğada çözüm önerilerinden birinin avokado olduğunu bilirsiniz. Elbette her konuda olduğu gibi materyali bilmek yetmiyor. Onu etkili kullanmak için doğru yöntemleri de bilmek gerekiyor. Avokado saç maskesi ile birlikte mat görünen cansız saçlari iyileştirebilirsiniz. Konu içerisinde gerekli bütün bilgileri sizlerle paylaştık.

Avokado saç maskesi malzemeleri

Yarım avokado
Yarım su bardağı su
1 yemek kaşığı mayonez
1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Yarım su bardağı su

Malzemeleri öğrendikten sonra hazırlanışına bir bakalım.  Öncelikle geniş bir kaba ihtiyacınız var. Yarım avokadoyu geniş kapta iyice ezin. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve balı ezdiğiniz avokadonun içine ekledikten sonra karıştırın. Elde edilen karışıma balı ve suyu da ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Malzemeler krem kıvamına gelene kadar güzelce karıştırın.

Artık avokado saç maskemiz hazır. Şimdide nasıl kullanacağımıza bir bakalım. Hazırladığımız maskeyi sürmeden önce saçlarımızı ılık suyla yıkıyoruz . Daha sonra maskeyi saç diplerinizden başlayarak ovarak saçın bütün heryerine sürüyoruz. Maskeyi sürdükten sonra saçımıza bone takıyoruz ve yaklaşık olarak 15-20 dakika bekliyoruz. Süre geçtikten sonra saçlarımızı yine ılık su ile duruluyoruz. Yapacağınız bütün işlemler bu kadar. Konu ile alakalı olarak kafanıza takılan bir şey olursa çekinmeden konu altında bizlere sorabilirsiniz. Yeni konularda yeni güzellik önerileri ile karşınızda olacağız.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir