Saç Nasıl Kabartılır?
Tarih 23 Ekim 2014 » 1838 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Saç Nasıl Kabartılır

Sitemizi sık sık ziyaret ediyorsanız bu tarz konularda engin bilgiler konusunda şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. İşin uzmanlarının önerilerinden oluşan konumuz sadece başarılı olmuş yöntemlerle sizlere muhteşem pratik bilgiler sunacak. Saçınızın doğal yollarla kabarmasını istiyorsanız ilk olarak şu maskeyi deneyebilirsiniz :

Saç Kabartma Maskesi

Saç kabartma maskesi

Gerekli Malzemeler

Bir muz
Bir bardak yoğurt
İki tatlı kaşığı bal
Bir tatlı kaşığı limon suyu
Saçınızın uzunluğuna göre miktar değişebilir, bildirdiğimiz miktar, saçı beline kadar olanlar içindir.

Maskenin Uygulanışı ve Yapılışı

İlk olarak saçları yatıştırmak için uygulayacağınız kabaran saçlar için maske tarifimizde öncelikle muzu çatalla püre haline getirin, bal, yoğurt ve limon suyu ekleyin. Daha sonra muzu iyice püre haline getirdiğinizden emin olup, su gibi, mümkün mertebe ince bir kıvamda olmalı yoksa saçta kalıyor. Yaklaşık 25-30 dakika boyunca saçta bu maskeyi tutun ve daha sonra bir şampuan ile saçınızı yıkayın. Yağlı bir deriniz varsa veya kepekten muzdaripseniz o zaman 1 tatlı kaşığı daha limon suyu ekleyebilirsiniz. Limon kepekten kurtulmanızı sağlar, saça parlaklık verir. Yoğurt doğal bir nemlendiricidir, muz saçı yatıştırmaya yardımcı olur. Bal ise doğal bir saç kremidir. Bu maske kıvırcık, kabarık saçlarınızı yumuşacık yapacaktır. Daha iyi sonuçlar için saçı yıkamadan bir gece önce hardal yağı saç derinize masaj yapmanız maskenin etkisini artıracaktır. Hafta içinde en az bir kez saçlarınıza masaj yapmak saçların kabarmasını önlemek için çok önemlidir.

Saç Nasıl Kabartılır Videolu Anlatım

Alt yazılı bu videoda görsel olarak iyi bir anlatım gerçekleştirilmiştir. Dikkatli takip ederseniz pratik bir şekilde sonuç almanıza da yardımcı olacaktır. Özellikle acelesi olanlar bu yöntemi iyi takip edin.

Saçlar Nasıl Kabartılır?

Bu bölümde ise çok değerli anlatımlarıyla cilt.net sitesinde yer alan 10 adımda saç nasıl kabartılır? konusunda farklı bir bakış açısı ile değerlendiriyoruz.

1- Saçlar öncelikli olarak hacim ve dolgunluk veren bir şampuanla yıkanmalıdır. Şampuanın hacim verici olması bu konuda önemlidir. Çünkü hacim veren şampuanlar kuruduktan sonra sönük bir görünüme bürünmez ve saç telleri birbirine tutunmaz.

 2- Saçını şampuanladıktan sonra çok az bir kremle sadece uç bölgelerine saç kremi uygulamalısınız. Saç kremi diplere sürüldüğünde saçlar yine sönük ve basık görünecektir.

 3- Daha sonrasında saçlar havlu ile çok nazik şekilde kurulanıp fazla suyu alınır.

 4- Saçlar hafif nemli iken saç diplerine hacim ve hareketlilik katan sprey sıkılmalıdır.

 5- Hacim veren spreyi saçlarınızın diplerine sürdükten sonra alttan başlayarak tutam tutam tüm saçınıza eşit miktarda uygulanır.

 6- Spreyi saçınızın dibinden başlayıp ortasına kadar uygulayın.

 7- Fön makinesi ile saçlarınızı kuruturken öne doğru atın ve ters şekilde saçlarınızı kurutun.

 8- Yada saçlarınızı düz tutup tutam halinde alarak alttan yukarıya doğru kurutma işlemini uygulayın. Bu şekilde saçlarınız daha uzun süre boyunca hacimli ve dolgun görünecektir.

 9- Saç fırçası kullanarak dolgunluğu arttırabilirsiniz.

 10- Son olarak saçınıza tekrar sabitleyici sprey uygulayabilirsiniz.

 Aklınıza takılan bir bölüm olursa çekinmeden konu altında bize sorabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir