Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?
Tarih 26 Ağustos 2014 » 990 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik

Saç elektriklenmesi

Son dönemlerde sıkça görülen saç elektriklenmesine dair hazırladığımız konumuzda bir çok başarılı yöntem bulacaksınız. Her zaman olduğu gibi detaylı bir araştırma ve birden çok yöntem ile karşınızdayız.

Sorunun çözüm önerinin öncesinde saç elektriklenmesinin ne olduğunu ve nasıl olduğunu bilmek gerekiyor. Sonrasında çözüm bulmak çok daha kolay olacaktır.

Saç Elektriklenmesi Nedir?

En önemli sebebi  telde durgun elektrik oluşmasıdır. Tarama esnasında sürtünen tarak saç telinde ( – ) enerji yükü ortaya çıkarır. Ortaya çıkan bu negatif enerji her saç telinde oluşur. Bilindiği gibi elektrikte aynı yüklü olan şeyler birbirini iter. Saç tellerindede hepsi negatif yüklü olduğu için birbirinden uzaklaşır ve kabarma olur.

Saç Elektriklenmesi Nasıl Olur?

Olabildiğince kaliteli tarak kullanmalısınız. Plastiğin saç teli ile buluşması ve sürtünmesi sonucu elektriklenme olabilir. Saçınızda yanlış şampuan kullanımı yine bunun sebeplerindendir. Bu konuda doktor yardımı almanız gerekiyor. Sizin deri şeklinize göre şampuan önerilmesi gerekiyor. Sıcak fön uygulaması yine saç elektriklenmesinin sebeplerinden biridir. Bu konulara dikkat etmeniz halinde sorun azalacaktır. Ancak elektriklenme hala devam ediyorsa işte sizin için araştırdığımız başarılı yöntemler:

Saç Elektriklenmesini Önleme Yolları

Yöntemleri maddeler halinde sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Elektriklenmeyi azaltan şampuanları tercih edin
Yıkanırken kibar davranın fazla zedelememeye özen gösterin
Kuruturken havluyu okşama şeklinde kullanın.
Fazla yıkamak yüzeyi çok temizlediği için elektriklenmeye sebep olabilir bir kez yıkayıp durulayın
Saç kremi kullanın (köpük de aynı etkiyi yapacağından köpük de kullanılabilir)
Hafif dalgalanma yapın, hafif dalga elektriklenmenin verdiği görsel rahatsızlığı azaltır.
Orta ısıda fön kullanın aşırı sıcak hava elektriklenmeye sebep olabilir.
Saç Düzgünleştirici Kullanmayın
Çok fazla fön kullanmayın, hafif nemli bırakın
Son yıllarda kullanımı hızla artan saç düzgünleştiriciler saçta elektriklenme sorununa davetiye çıkarmaktadır. Mümkün mertebe saç düzgeünleştirici kullanmamalısınız.

Bu çözümler haricinde saçınızda argan yağı içeren şampuanlar kullanabilirsiniz. Bununla ilgili formülleri de yakında sizlerle paylaşacağız. Bizleri takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir