Saç Dökülmesini Engelleyen Maske Tarifleri
Tarih 26 Ekim 2014 » 1754 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Saç Dökülmesi

Saç dökülme problemi özellikle son yıllarda kadınlarda da ciddi bir problem haline geldi. Bununla ilgili yapılan bilimsel araştırmalarda kullanılan bitkisel makyaj ürünlerinin saç dökülmesinde büyük etkisi olduğu görünüyor. İkinci sırada ise beslenme alışkanlıklarınız yer alıyor. Bunun dışında elbette bazı cilt tiplerinin de saç dökülmesine büyük etkisi var. Peki saç dökülmesi engellenebilir mi? Saçlarınıza gerekli bakımı yaparsanız yavaşlatabilir , hatta saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. Saç dökülesi ile ilgili olarak size bazı doğal maske önerilerimiz var.

Saç Dökülmesini Engelleyen Maske Tarifi

Gerekli Malzemeler

Yarım Domates
2 tatlı kaşığı jojoba yağı
4 tatlı kaşığı kakao

Maskenin Yapılışı

İlk olarak domatesi rendeleyin veya blenderdan geçin. Fakat blendardan geçmenizi tavsiye ederiz, domates pürüzsüz hale geldiğinden saçınızda domates parçaları kalmıyor. Bu domatesi bir kaseye koyun. İçine jojoba yağı ile kakao tozunu ekleyip, bir güzel karıştırın.  Maskeyi, parmaklarınızla masaj yaparak saç diplerinize ve tüm saça yedirin. Başınızı streç film geçirip 20-30 dakika maskeyi saçınızda tutun. Ardından saçınızı yıkayıp, durulayın.

Saç dökülmesini önleyen maske tarifi

Yukarıda yer alan linkte başka bir maskenin sitemiz üzerindeki tarifine ulaşabilirsiniz. Bu iki maskede başarılı olarak uygulandığında ciddi etkiler göstermektedir. Kısa bir süre içerisinde saç dökülmesinin azaldığını göreceksiniz. Bunun dışında beslenmenize dikkat etmeli ve kimyasal makyaj ürünlerinden olabildiğince uzak durmalısınız.

Lavanta Kürü İle Saç Dökülmesini Önleme

Saç dökülmesine karşı uygulaması oldukça kolay olan bitkisel kür önermekteyim. Bu kürü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Lavantanın doğru türü en etkili olanıdır.

Lavanta Küfürü Tarifi
İlk olarak bir tutam (yaklaşık 5g) lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.

Şayet saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.

Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise, önce yeşil sabun veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır.

Yayınladığımız maskeler dışında bir çok öneri bulabilirsiniz. Ancak bunlar kadar yararlı olmayacaktır. Bilimsel olarak kanıtlanmış doğal malzemeler ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Saç dökülmesi sona erince maskeleri yapmaktan vazgeçmeyin. Sıklığını düşürseniz de maskelerin kullanımına devam edin. Konu ile alakalı olarak aklınıza takılan konularda bizlere soru yöneltebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir