Mükemmel Kalçalara Sahip Olmanın Sırrı
Tarih 29 Ağustos 2014 » 1018 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Mükemmel kalçalara sahip olma yolları

Mükemmel görünümlü kalçalara sahip olmak için yapılması gerekenleri bu konu içerisinde bulabilirsiniz. Çeşitli yöntemlerle kalçalarınızı mükemmel hale getirebilirsiniz. Ancak bu maddelerin geçici olmaması gerektiğini , hayatınızın içerisinde bu yöntemlerin sürekli var olması gerektiğini sakın unutmayın.

Elbette konu ile ilgili ilk yapılması gerekenler doğru egzersizlerdir. Bizde konumuza bu önemli madde ile başlıyoruz.

Egzersizler

Köprü hareketi en iyi kalça görüntüsü için ideal bir harekettir. Yere uzanın ve elleriniz iki yanınızda olacak şekilde bacaklarınızı dizlerinizden bükün. Şimdi bacaklarınız üst gövdenizle düz bir çizgi oluşturacak şekilde poponuzu mümkün olduğunca havaya kaldırmaya çalışın. Bacaklarınızı hafifçe rahat bırakın ama popo kısmınız zemine değmeden vücudunuzu yeniden bir önceki konuma getirin. Aynı hareketi 20 kez tekrarlayın.

Bir başka yöntemde karın üzerinde kalçaları genişleştirme hareketini kapsıyor. Bir üstteki hareket gibi kolaydır. Yere karnınızın üzerine uzanın. İki elinizi birleştirerek alnınızı ellerinizin üzerine koyun. Bir sonraki nefes alışınızla birlikte sağ gergin bacağınızı kaldırın ve parmak uçlarınız zemine değmeden yavaşça yeniden yere uzatın. Bacağınızı 10 kez kaldırın ve indirin daha sonra diğer bacağınıza geçin.

Önereceğimiz son basit egzersiz ise diz üzerinde bacak hareketlerinden oluşuyor. Dizlerinizin üzerinde elleriniz ve bacaklarınız yere değecek şekilde durun. Yüzünüz yere bakarak iki kolunuzu paralel olarak uzatın. Baldırınız ve sırtınız düz bir çizgi oluştursun bu sırada bir bacağınızı geriye doğru gerginleştirin. Bacağınızı dizden kırarak yukarıya doğru kaldırın ve yeniden eski pozisyona geri dönün. Her iki bacak için aynı hareketi 12 kez tekrarlayın.

Bu egzersizleri her gün düzenli olarak yapmanız halinde bir kaç hafta sonra değişimleri gözle görülür şekilde fark edebilirsiniz.

Masaj

Bazı kozmetik ürünlerinin kalça bölgesi için masaja uygun kremleri ile yapılacak doğru masajla büyük bir etki elde edebilirsiniz. Bu konuda çeşitli bir çok öneri olsa da biz uzmana danışmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu kremlerin içerdiği bitkilerin hangisinin size iyi gelip gelmeyeceği veya herhangi bir yan etkisi olup olmayacağını en iyi testler sonucunda doktorunuz söyleyecektir.

Birde maddeler halinde farklı bir bakış açısı ile çözüm arayalım.

1-ayakta durun. Kollarınızı ensenizde birleştirin. Sağ bacağınızı arkaya doğru kırın ve topuğunuzla kalçanıza değmeğe çalışın. Bu sırada vücudunuzun üst kısmı dik durmalı. Egzersizi önce yavaş, sonra hızlı hareketlerle 30 kez uygulayın. Hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.

2-ayakta durun. Kollarınızı göğsünüzün önünde birleştirin. Bacaklarınızı bükün, kalçanızı arkaya doğru çıkarın ve dizlerinizi birbirine yapıştırın. Şimdi, dizlerinizle sağ yöne doğru twist yapın.

Bu hareketi uygularken kalçanızı bilinçli olarak kasın. Ardından aynı işlemi sol tarafa doğru uygulayın, kalçanızı kasın. Hareketi önce yavaş, ardından hızlı bir tempoyla uygulayın. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.

3-sırtüstü uzanın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin.

Sağ bacağınızı göğsünüze doğru yaklaştırın. Sol bacağınızı 90 derecelik bir açıyla kırarak ayağınızı zemine yerleştirin. Kalçanızı, sol bacağınızdan güç alarak, zemine değdirmeden yavaşça yukarı doğru kaldırın ve indirin. Egzersizi uygularken karnınızı iyice kasın.

4-Dik durun. Sandalyenin başını sıkıca kavrayın. Sağ bacağınızı hafifçe bükün. Sol bacağınızı arkaya doğru gerdikten sonra 5 kez yukarıya doğru alçalıp yükselin.

Bu sırada vücudunuzu dik tutun. Sol ayağınızı zemine yerleştirin. Şimdi her iki bacağınızla bükülme hareketi uygulayın.

Egzersizi 3 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin. Şimdi son maddeye geçme zamanı geldi.

5-Bacaklarınızı dizlerinizden kırın, kollarınızı öne doğru uzatın. Kalçanızı, sanki bir yere oturmak istiyormuş gibi arkaya doğru çıkarın. Bavula temas etmeden durun ve bacaklarınızla yeniden doğrulun. Egzersizi uygularken vücudunuzun üst kısmı daima dik olmalı. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.

Maddeleri çoğaltmak mümkün olsa da kafanızı daha fazla karıştırmaya gerek yok.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir