Manikür Nasıl Yapılır?
Tarih 2 Ağustos 2014 » 893 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Manikür

Manikür yapımı konusunda ayrıntılı bir rehber sunumu ile karşınızdayız. Adım adım manikür yapmanın inceliklerini öğreneceğiz. Konu sonunda hepimiz birer uzman gibi manikür yapabileceğiz.

1 ) Yapılacak ilk işlem hijyenik bir ortam sağlamaktır. Oje kullandıysanız tırnaklarınızı ojeden arındırın. Oje çıkaran maddeyi bir pamuk vasıtasıyla çok zorlamadan ve tırnak etlerine değdirmeden ojeleri çıkarın.

2 ) Bu adımda önemli olan tırnak boyuna karar vermektir. Çalışacağınız iş yerine ve kullanacağınız duruma göre tırnaklarınızı tırnak makası vasıtasıyla kesin. Törpülerken dikkat edilmesi gereken , Ortadan yanlara veya yanlardan ortaya doğru kullanılmasıdır. Bu işlemi yumuşak dokunuşlarla yapmanız gerekiyor.

3 ) Uygun görülen bir yumuşatıcı (özel manikür tozları, şampuan gibi) döktüğünüz ılık suyun içine ellerinizi koyarak 10-15 dakika bekletin. Manikür esnasında bu işlem genellikle çok fazla önemsenmez. Ancak en önemli kısımlarından biridir.

4 ) Bu adım manikürün en önemli adımdır. Yumuşamış tırnak etlerini, tırnak eriticiler ile zayıflatarak geriye doğru ittirin. Daha sonra tırnak etlerinizi geriye ittrebileceğiniz gibi özel makas ve penslerle ile de keserek tamamen temizleme işlemi yapabilirsiniz. Fakat tırnak etlerinin kesilmesi dikkat ve hijyen isteyen bir işlemdir. Bu yüzden kullanılan tırnak pensinin kesinlikle kullanıcıya özel olması gereklidir. Hijyen sadece manikür esnasında değil, manikürden sonra elleri dezenfekte ettiğinizde de devam etmelidir. Çünkü manikür esnasında tırnak etlerinin kesilmesi sonucu meydana çıkan deri açıkları, 4 saat boyunca enfeksiyon riski taşır. Bunun için özel olarak üretilen antiseptik ürünlerle enfeksiyon riskini önleyebilirsiniz. Italya’dan ithal edilen Dr. Igienico’nun Setunghie ve Perunghie tırnak enfeksiyon önleyici ürünlerini öneririz. Hatalı yapılan törpüleme ve tırnak eti alma işlemlerinin tırnakların kırılmasından, mikrop kapmasına kadar birçok ciddi probleme neden olacağını unutmamanız gerekir.

5 ) Bunca önemli adımları geride bıraktıktan sonra oje sürmenin zamanı geldi. İlk kat ojeyi ince bir tabaka halinde ortadan sürmeye başlayın. Bu işlemin ardından ikinci kat ile devam edin.

6 ) 6. ve son adımda aslında manikürün püf noktası yer alıyor. Nem dengesini sağlayabilecek bakım kremleri ile manikürünüzün ömrünü uzatabilirsiniz. tırnak etlerinin kuruması , manikür ömrünün kısalması anlamına geliyor. En önemli noktalardan birinin bu olduğunu sakın unutmayın.

Birde dilerseniz Uzman TV ‘ de yayınlanan manikür yapımı ile ilgili videoya göz atalım.

Konu ile alakalı takıldığınız bölümler olursa bizlere ulaşmayı ihmal etmeyin.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir