Lens kullananlara makyaj tavsiyeleri
Tarih 23 Nisan 2014 » 1064 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Lens ile makyaj

Lens kullanan hanımlar için makyajda yapmaları ve yapmamaları gerekenleri paylaştık. Ancak öncesinde temel bir kaç bilgi verelim. Makyaja başlamadan önce lenslerinizin takılı olması gerekir.  Makyaj sonrası lens takmak hem makyajı bozabilir hem de sağlık açısından sıkıntı doğurabilir. Bu sebeple makyaja başlamadan önce lenslerinizi takmayı unutmayın.

Eye-liner Kullanımı

Sıvı veya kalem şeklindeki eye-linerı hiç bir koşulda alt gözün iç kısmına sürmeyin. Gözün alt kenarını çizmek için minik darbeler uygulamayın. Yumuşak uçlu kalem eye-linerlar tercih edin.

Rimel Kullanımı

Bir çok rimel türlerini kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Ancak kirpiklerin hacmini artırmak için içinde mikro elyaflar bulunduran rimellerden kaçının. Bu elyaflar gözlerinize kaçabilir.

Göz Farı Kullanımı

Sıvı göz farlarını kullanmanız sizin için çok daha verilim olacaktır. Şayet mutlaka toz farlardan kullanacaksanız her uygulamada azar azar kullanmaya çalışın. Uygulamayı mutlaka sünger uçlu bir aplikatör yardımıyla yapın ve farı sürmeden önce süngerin üzerinden fazlalıkları yok ettiğinizden emin olun. Böylece göze ve lens altına far partiküllerinin girmesine engel olursunuz. Hangi far türünü kullanırsanız kullanın, geniş ve enlemesine darbeler yerine kısa ve boylamasına darbelerle uygulama yapın. Böylece lenslerinizin yerinden oynama riskini azaltırsınız.

Allık Kullanımı

Allık sürerken tozlanmayı minimuma indirmek için fırçayı yüzünüzde yavaşça gezdirmeniz gerekiyor, darbelerden  de özellikle kaçının. Yumuşak kılları olan büyük ve temiz bir fırçayla allığınızın fazlasını alın. Gözlerinizi bu işlem sırasında kapalı tutun.

Pudra Kullanımı

Toz pudralar yerine kompakt (sıkıştırılmış) pudralar kullanmanız çok daha iyi bir tercih olacaktır. Böylece pudra partiküllerinin gözünüze kaçma riskini en aza indirmiş olursunuz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir