Kalıcı Makyaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Tarih 30 Mayıs 2014 » 2261 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Kalıcı Makyaj

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz ve çevremizde gördüğümüz kalıcı makyaj konusunda bilmek istediğiniz her şeyi bu konu içerisinde bulabilirsiniz. Soru cevap şeklinde aklınıza gelebilecek bütün soruları yanıtlamaya çalışacağız. Bunlar dışında öğrenmek istedikleriniz için yorum yazmanız yeterli olacaktır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Aslında kalıcı makyajı birazda dövmeye benzetebiliriz. Hatta bazı uzmanlar kozmetik dövme diye de tanımlayabiliyor. Özellikle kaş , dudak yanları veya şekildeki kötü görüntüleri gidermek ve sürekli bakımlı görünebilmek için uygulanan yöntemlerdendir. Özellikle sanat camiası tarafından çok yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Böylece sürekli göz önünde olan kişiler için vakit kazanma ve hep bakımlı görünme şansı bulunmaktadır. Bu operasyonu Türkiye içerisinde de yapan bir çok başarılı uzman var. Bu konuda uzman araştırırsanız mutlaka bir çok ismi bulabilirsiniz. Kişinin cildinin hassasiyetine göre uzun veya kısa sürebilir. Ortalama 2 ile 3 saat arasında sonlandırılmaktadır.

Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde dikkatlice uygulanır. Taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Dövme uygulamasının aksine, cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulandığından, daha ağrısız olarak gerçekleşir. Yine aynı nedenle ciltteki travma da çok daha çabuk iyileşir. Uygulama sonrasında çoğu kişi normal hayata derhal devam edebilir.

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyajı Kimler Yaptırmalı?

* Zamanı kısıtlı, çalışan kadınlar
* Hastalık, kemo-terapi gibi tedavilerden sorunları olan kadınlar
* Seyrek, çok açık renk ya da yarım kaşları olan kadınlar
* Dağılmayan makyajın avantajını kullanmak isteyen kadınlar.
* Hassas gözleri olan kadınlar
* Atletler, sporcular
* Seyrek kirpikleri olan kadınlar
* Lens kullanan kadınlar
* Göz bozukluğu olan kadınlar
* Kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar
* Artrit hastalığı veya titreyen elleri olan kadınlar
* Genellikle stresli veya ağır işleri olan kadınlar
* Profesyonel hayatta sürekli iyi görünmek zorunda olanlar
* Yüzlerinde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler

Kalıcı Makyaj Bilgileri

Kalıcı Makyaj Güvenli midir?

Bir çoğumuzun aklına gelen ilk soru ne kadar güvenli olduğu ile alakalıdır. Şayet sizler temizliğe önem verirseniz herhangi bir zararı yoktur. Kullanılan malzemeler doğal yöntemler ile yapılmaktadır. Ancak yaptırmadan önce ufak bir test yaptırabilir. Bunun dışında güvenlik açısından ciddi riskler taşımamaktadır.

Kalıcı makyaj güvenli mi

Uyuşturucu kullanımı , güneş ışınları , solaryum , kısacası cilde zarar verebilecek her unsur kalıcı makyajın ömrünü etkileyebilir. Ömür boyu kullanabilmenin mümkün olduğu gibi bu tip durumlarda yenilenmesi gerekebilir.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

3 Yorum

  1. arya says:

    merhaba kalici makyaa ilgili bir soru sormak istiyorum. ben eyeliner kalici makyaj yaptirmayi dusunuyorum yapilan eyeliner in kalinligi uzunlugu vs. kisinin kendi istegi dogrultusunda mi oluyor? cunku ben eyeliner i genelde biraz kalin ve kuyruklu sekilde kullanirim. cevaplarsaniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir