Gözenek sıkılaştırıcı doğal yöntemler
Tarih 29 Mayıs 2014 » 1078 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Gözenek sıkılaştırıcı doğal çareler

 

Gözeneklerin genişlemesi yaşlanmayı ve görünüşünüzü etkileyen önemli bir faktördür. Gözeneklerinizi sıkılaştırmayı başarırsanız çok daha güzel ve genç görünmeyi başarabilirsiniz. Sizlere bu konu ile ilgili bir kaç yöntemden bahsedeceğiz. Estetik ameliyatı olmadan düzenli olarak uygulandığında etkili olabilecek yöntemler ile çok uyguna güzel ve genç görünmeyi başarabilirsiniz.

Buz

Buz listemizin en önemli maddesini oluşturuyor. Özellikle makyaj yapmadan önce genişlemiş gözenekler en aza indirmek için kullanılır. Bununla beraber kan dolaşımını uyarır ve sağlıklı bir cilt için teşvik edicidir. Temiz bir bez içine bir kaç buz sarın ve 15 ile 30 saniye boyunca cildinizde tutun. Bunu birkaç gün uygulayın. Alternatif olarak, günde bir kez buz gibi soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu çözümün yararlarını artırmak için, salatalık suyu, elma suyu, yeşil çay veya gül suyu ile buz küpleri yapıp, cildinize sürün.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt Maskesi listemizin yine en etkili yöntemleri arasında yer alıyor. Cilde verdiği etkiler gözenekleri sıkılaştırma ile sınırlı değildir. Yoğurt açık gözeneklerin görünümünü aza indirir, aşırı yağ, kir ve ölü cilt hücrelerini ortadan kaldıran laktik asit içerir.Aynı zamanda kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır.Yüzünüzde yoğurdu ince bir tabaka halinde uygulayın .10 dakika boyunca bekletin ve sonra durulayın.En az bir ay boyunca her gün ya da haftada üç dört kez uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Yulaf Ezmesi

En az bilinen yöntemlerden biri de yulaf ezmesidir. Yulaf ezmesi bir diğer avantajı da, cildi rahatlatır ve hassas ciltlerde bile güvenle kullanılabilir.Bal, süt tozu ve yulaf ezmesini karıştırıp hamur kıvamına getirin.Yüzünüze bu maskeyi dairesel hareketlerle nazikçe yedirin.15 dakika bekletin ve kuruyunca durulayın.Haftada bir kez uygulayın, genişlemiş gözeneklerden kurtulacaksınız.

Bunlar dışında bir çok yöntem olsa da bizim size tavsiye edebileceğimiz en pratik yöntemler bunlardır.

Gözenek sıkılaştırıcı doğal yöntemler

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir