Göz Altı şişliklerini Yok Etmenin Doğal Yöntemleri
Tarih 30 Ekim 2014 » 1578 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Göz Altı şişkinliklerini Önleme

Göz altı şişlikleri bir çoğumuzun kabusu olduğu dönemler mutlaka olmuştur. Yazımız ile hem göz şişliklerini önlemeyi hem de yok etmeyi öğreneceğiz. Bununla ilgili uzmanların bir çok önerisi var. Biz bu öneriler içerisinde en çok işe yarayanları ve doğal olanları sizin için araştırdık. Bazıları şişlikleri kontrol altında tutmaya , bazıları ise yok etmeye yardımcı olacaktır. Ancak burada göreceğiniz her maddeyi ayrı ayrı incelemenizde fayda var.

Göz Şişkinliklerini Yok Etme Yöntemleri

Patates İle Önleme

Patates ile göz şişkinliklerini indirmek çok geçmişe dayanan ve bilinen yöntemlerden biridir. Ancak günümüzde yanlış uygulamalara da şahit oluyoruz. Öncelikle patatesleri buzlukta bir süre bekletin. Sonrasında göz kapakları örtülü vaziyette patatesleri yerleştirin. Maksimum 20 dakika sonra işlem tamamlanmıştır. Gözünüzün durumuna göre şişkinliklerin indiğini görebilirsiniz. Bir kaç akşam üst üst denedikten sonra göz şişkinliklerinden kurtulacaksınız.

Salatalık Tedavisi

Salatalık ile göz şişkinliklerini yok etmek patatese göre çok daha kolay olacaktır. Salatalık içerdiği bol su oranı ile yorgun gözlerinizi dinlendirmenizi sağlayacaktır. Dilimlediğiniz salatalık dilimlerini kapalı olan göz kapaklarınıza yerleştirin. 15 – 20 dakika sonra uygulama sona erebilir.

En etkili ve kolay yöntemleri sizlerle paylaştık. Peki gözlerimizin şişkinleşmemesi için nelerden kaçınmalıyız.

Göz Şişkinliklerinin Sebepleri

Uykusuzluk

Göz şişkinliklerinin başlıca sebeplerinden biri uykusuzluktur. Uykunuz düzene girdiğinde göz şişkinliklerinizinde azaldığını görebileceksiniz.

Alkol

Bir çok zararının yanı sıra göz ardı edilen bir konuda göz şişkinlikleridir. Alkol tüketimini düşürdüğünüzde göz şişkinlikleri de azalacaktır.

Makyaj İle Uyumak

Ah bu tembellik başa ne belalar açıyor. Yaparken değil ama çıkarırken çok zorlanıyoruz. Makyaj ile uyumak göz şişkinliklerine sebep olur. Belkide en masum zararları arasında gösterilebilir.

Az Su İçmek

Az su içmenin zararlarından biri de göz şişmeleridir. Göz altı torbalarının oluşmaması için günlük su ihtiyacınız olan 2 2.5 litre suyu tüketmelisiniz.

sağlığınızı dengede tutabilmek için doğal yöntemlerden vazgeçmeyin. Sitemiz içerisinde görmek istediğiniz doğal tedavi yöntemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir