Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Tarih 26 Mayıs 2014 » 1022 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Gelin Saçı

Her zaman söylediğimiz gibi düğün sizin en önemli moda aktivitenizdir. Her alanda en iyisini yapabilmek için uğraşmalısınız. Bir çok konuda paylaştığımız bilgiler sizler tarafından beğeni ile karşılandı. Bu konumuzda ise gelin saçı için gözden kaçırılmaması gerekenlere değineceğiz. Yararlı bilgilerin olduğunu konumuzu dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Doğru gelin saçını seçebilmek için ilk yapmanız gereken modeli önceden belirlemektir. Gelinlik provası yaptığınız gibi düğün öncesi de mutlaka gelin saçı provası yapmalısınız. Şimdi de doğru saçı seçebilmek için uzmanların görüşlerinden derlediğimiz konumuza geçelim.

Gelin başı

*Fikrine ve zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızı mutlaka yanınızda götürün. Saç modeli konusunda panik yaptığınız bir anda yanlış karar verebilirsiniz. Bu anlarda size doğru önerilerde bulunabilecek bir arkadaşa ihtiyaç duyarsınız.

*Gelin saçı provasında mutlaka kuaförünüze kullanacağınız aksesuarları da götürün. Gelinliğinizin bir resmini de götürmeyi ihmal etmeyin.

*Saç modeli seçerken düğünün olacağı mekanı da mutlaka dikkate alın. Gelinliğiniz ile saçınıza karar verirken önemli detaylardan biri mekandır. Kır düğün ise minik şık çiçek süslemeler , kapalı bir salon için ise şık topuzlar tercih edilebilir.

*Kır düğünü düşünüyorsanız hava durumunu da dikkate almalısınız. Yaptığınız o mükemmel saçlar çıkabilecek bir rüzgarla bozulabilir. Bu ihtimali gözden kaçıran bir çok gelin olduğunu görüyoruz. Siz bu detayı sakın atlamayın. Saçınızın bozulmaması için gerekli önlemi alın.

*Boy farkını ortadan kaldırmak için topuklu ayakkabının yanı sıra saç modeli olarak da arkaya atılan topuz tercih edilebilir. Bu sizi biraz daha uzun gösterecektir.

*Gelin saçı seçimini etkileyecek en önemli faktörlerden biri de yüz şeklinizdir. Gelin saçınızı seçerken bu unsuru ihmal etmeyin. Şimdi de yüz şeklinize göre saç seçimi hakkında bilgi verelim.

yüz şekline göre gelin saçı seçimi

Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Önerileri

Yuvarlak yüz: Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz biraz olsun inceltmek için saçınızın hacmini yüksek tutacak modelleri tercih edebilirsiniz. Kısa kestirmek bir çözüm olabilir. Ancak uzun kullanmak istiyorsanız topuz da iyi bir tercih.

Ters üçgen yüz: Kişileri enerji dolu gösteren bu yüz şekline düğün günü biraz güç katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine hacim verecek modelleri tercih ederek çok şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Kare yüz: Dengeli bir yüz tipidir. Yüzdeki ifadeyi yumuşatmak için kakül kestirebilir ya da şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.Dikdörtgen yüz: Kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde olmalı. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Üçgen yüz: Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir