Fondöten Kullanma İncelikleri
Tarih 11 Ağustos 2014 » 1211 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar, Videolar

Fondöten Kullanımı

Fondöten kullanımı ile ilgili doğru bilgiler sayesinde etkili bir görünüm elde edebilirsiniz. Fondöten kullanımı hakkında pratik bilgilerin yanı sıra önemli detaylarında üzerinden geçeceğiz.

Ciltte oluşan problemleri kusursuz göstermeye yarayan fondöten , yanlış kullanıldığında komple kötü bir görüntü verebilir. Bu sebeple fondöten kullanmadan önce tekniklerini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Cilde göre fondöten kullanım şekilleri ile pratik bilgilere başlayalım. Kuru ciltlere sahipseniz krem şeklinde olan fondötenleri tercih edin. Yağlı ciltlere sahipseniz yarı sıvı bir fondöten tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Hoş bir görüntü yakalayabilmek için hangi tarz fondöten kullanırsanız kullanın ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. elinizin içinde yumuşatabilirsiniz. Yumuşattıktan sonra ise bundan burnunuza, yanaklarınıza, çenenize ve alnınıza birer nokta kondurun. Çubuk halinde bir krem kullanıyorsanız bu saydığımız yerlere bununla küçük birer çizgi çizin. Fondöteni parmak uçlarınıza iyice yayarak devam edin.

Bu paragrafımızda yüzdeki bölgelerde sürüş şekilleri ile bililere sahip olacaksınız.

Çene Bölgesinde: Yukarıya, dışa doğru

Yanak Bölgelerinde: Dışarıya doğru

Alın Bölgesinde: Bir yandan öbür yana

Burun Bölgesinde: Aşağıya, burun ucunun altına

Göz Etrafında: Hafifçe bir daire halinde gözkapaklarına doğru iyice yayın.

Normal şartlarda fondöteni boyna sürmek doğru değildir. Ancak genelde yapılan en büyük hatalardan biri boyun ile yüz arasında geçişin sert olmasıdır. Buda yaptığınız güzel bir fondöten işlemini komple yok saymak anlamına geliyor. Boyna geçişte geçiş işlemini hafif yapmayı ihmal etmeyin.

Fondöten Süresi

Açılmamış olan kaliteli bir fondötenin süresi 1 ile 1.5 yıl arasında değişir. Fondöten açıldıktan sonra en fazla 6 ay kullanılmalıdır. Bunun fazlasını kesinlikle tercih etmeyin. Çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir. Pudra olan fondötenler ise 1 yıla kadar kullanılabiliyor.

Fondöten Saklama Şekilleri

Fondötenleri ne çok sıcak ne de çok soğuk bir bölgede saklamayın. Nemli ortamlarda kullanım şansınız azalır. Fondöteni kullandıktan sonra sıkıca kapatıp üstünü mutlaka temiz tutun. Çeşitli bakterilerin fondötene yapışıp size zarar verebileceğini sakın unutmayın.

Peki fondötenin bozulup bozulmadığını nasıl anlarız? Kıvamı eskiye oranla daha koyudur, uygularken topçuklar oluşur, renginde ve kokusunda değişiklikler meydana gelir. Yukarıdaki durumlardan herhangi biri bile oluştuysa kesinlikle o fondöteni kullanmamanız gerekir. Cildinizde tahriş ve alerjiye yol açabilir. Uzun süredir duran bir fondöteniniz varsa yüzünüze sürmeden önce mutlaka elinizin üzerinde deneyin.

Sizin için görsel bir ders daha yayınlamak istiyoruz.

böylece konumuz ile ilgili gerekli bilgileri hem yazılı hem de görsel olarak paylaşmış olduk. yorumlarınızla konumuza dahil olmayı ihmal etmeyin.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir