Evde Perma Yapılışı
Tarih 22 Eylül 2014 » 1282 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Perma

Evde perma yapılışı ile ilgili hem görsel hem de yazılı olarak öneriler yer alan konumuza hoş geldiniz. Perma yapımı hakkında temel bilgilere geçmeden önce perma nedir? sorusu ile giriş yapalım. Perma çeşitli araçlarla saçların bukle bukle olmasına denir. Resimdeki saç modeli perma nedir? sorusunun yanıtı olarak gösterilebilir.

Artık bir çoğumuz kuaförler yerine evimizde kendi çözümlerimizi geliştirmek istiyoruz. Evimizde yapabileceğimiz bir çok şeyi sitemiz güzellik kategorisinde bulabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak perma hakkında yapılacakları sıralamaya başlayalım.

Perma Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Perma solüsyonu
Perma halkaları
Önlük
Havlu
Tarak
Saç şampuanı
Saç klipsleri
Aluminyum folyo
Eldiven

Perma yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerin en başında saçlarınızın temiz olması geliyor. Şampuanlanmış ve temizlenmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Perma Yapılışı

Koruyu eldiveninizi, önlüğünüzü takın, geniş dişli bir tarakla saçlarınızı güzelce tarayın. Taradıktan sonra saçınızı spreyle ıslatın, dört eşit parçaya bölün ve bir saç tokası ile her bölümü sabitleyin. Saçlarınızın ilk kısmını alın, güzelce tarayın, saçlarınızın uç kısmına kağıdı yerleştirip, perma çubukları ile yuvarlayın. Bunu her seferinde tekrar uygulayın. Tüm bölümler perma çubuklar ile sabitlendikten sonra, bir kaseye perma boyasını dökün ve bir aplikatör fırça ile ayırmış saç bölümlerine boyayı uygulayın. Cildinize temas etmiş boyayı pamukla güzelce silin.Solüsyon yaklaşık 30 dakika boyunca saçınızda kalsın. Her 10 dakikada bir kıvrımların oluşup oluşmadığını kontrol edin. Yarım saat sonra saçınızı yıkayıp, durulayın.Son olarak fönle saçınıza şekil verin.

Son olarak perma yapılışı hakkında çok yararlı bir video ile sizleri baş başa bırakalım. Konu hakkında takıldığınız bölümlerde bize yorum vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Evde yapmak istediğiniz güzellik konuları hakkında iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir