Dudak şekline göre ruj seçimi
Tarih 26 Haziran 2014 » 999 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik

Güzellik ince ayrıntılarda gizlidir. Makyajınızı doğru yaptığınızda etkisini fazlasıyla görebilirsiniz. Ancak bu durumun terside mümkün. Bu sebeple makyaj konusunda geniş bilgilere ihtiyacınız olacak. Bugün ruj seçiminde dikkat edilmesi gerekenlere göz atacağız. En önemlisi dudak şekline göre ruj seçimi yaparken hangi detaylar göz ardı edilmemeli? sorusunun yanıtını hep birlikte bulacağız.

Dudak tipinizi net olarak belirtemiyorsanız aşağıda yer alan resimlere göre de değerlendirme yapabilirsiniz.

Düşük dudak modelleri

Düşük Dudaklar

İlk olarak dudağın kenarlarına bir miktar fondöten ya da kapatıcı uygulayın. Daha sonra üzerine toz pudra sürün. Dudak kalemini doğal kontür çizgisi üzerine sürün, ancak köşelere gelirken çizgiyi yukarı çekin. Ve unutmayın; daha açık ve daha pastel renkler dudakları daha büyük gösterir. Daha koyu ve mat tonlar ise dudakları daha küçük gösterir.

İnce dudaklar

İnce Dudaklar

Rujunuzu doğal kontürün hemen dışına uygulayarak ince dudakları dolgunlaştırın. Daha sonra dudakları ince bir toz pudra tabakası ile pudralayın. Ruju sürün. Açık tonlardaki rujları tercih edin.

Kalın Dudaklar

Kalın Dudaklar

Dudaklara ilk önce bir miktar fondöten sürün. Daha sonra doğal kontür içerisinde dudak çizgisinin sınırlarını ortaya koyarak dudakları inceltin ya da dudakların dışına daha açık renk, dudakların ortasına daha koyu renk uygulayın. Çok parlak veya açık renklerden kaçının.

Normal Dudaklar

Normal Dudaklar

Normal dudaklara sahipseniz pek bir çabaya gerek yok. Dudaklara önce bir miktar fondöten uygulayın. Doğal kontür çizgisi üzerine dudak çizgisini yapın. Dudaklarda örtülmesi gereken hiçbir hata olmadığından arzu ettiğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir