Çillerden kurtulmanın doğal yolları (yöntemleri)
Tarih 14 Temmuz 2014 » 764 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Çilleri önleme yolları

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hassas ciltlere sahip olanlarda sıkça görülen çil problemine doğal çözümler sunuyoruz. Bir çok önemli uzmanın araştırmalarını ve önerilerini inceleyerek ortaya çıkan en başarılı yöntemleri bir konu içerisinde topladık. Evde kolayca yapabileceğiniz pratik tarifler ile birlikte çil probleminden kurtulabilirsiniz.

İlk karışımımız çillerle mücadelede önemli rolü olan yoğurtun aktörlüğünde yapılıyor.

Çil Maskesi

2 çorba kaşığı yulaf unu, 3 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Haftada 1 kez bu karışımı yüzünüze sürüp 1 saat bekletin. Sonra durulayın. Bir süre sonra çillerinizden kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Sırada soğanın büyük etkisinden yararlanacağımız başka bir maske önerisi var.

Soğanlı Çil Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler

2 adet soğan
Yeteri kadar elma sirkesi

Maskenin Yapılışı

 İlk olarak 2 soğan rendeden geçirilerek suyu alınır ve posası atılır. Daha sonra soğan suyunun içerisine eşit miktarda elma sirkesi ilave edilir. Elma sirkesi ve soğan suyundan oluşan karışım yüze pamuk yardımı ile sürülür. Bu karışım yüzü fazla miktarda yakacaktır. Fakat bu duruma dayanılarak pamuk bir kere daha yüze sürülür. En fazla 10 dakika bekletilerek yıkanır. Bu karışım elma sirkesi ve soğan suyu sayesinde çillere çok iyi gelir.

Bu seferki önerimizde ise karbonat ile yoğurtun muhteşem etkisinden bahsedeceğiz.

Çil Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler

1 çay kaşığı karbonat
<li>1 yemek kaşığı yoğurt

Maskenin Yapılışı

 En başta Malzemelerin hepsi karıştırılır. Yüze sürülür. Sonrasında yüzde kuruyana kadar bekletilir. Ciltten ovularak çıkartılması gerekir. Çillerin giderilebilmesi için ovulması şarttır. Bu maskeyi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Çillerin tamamen yok olacağını düşünenler varsa üzücü haberi vermek zorundayız. Çiller tamamen yok olmaz. Ancak belli önlemler alarak çıkmasını engelleyebilirsiniz. Yaz aylarında güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmamanız gerekiyor. Bunun dışında bazı peeling önerileri de uygun olabilir. Yukarıda verilen maske tarifleri en çok işe yarayan ve en kolay tarifler arasında yer alıyor. Konuya eklemek istediğiniz yöntemlerle ilgili ister iletişim bölümünden isterseniz de yorum yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir