Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Tarih 13 Ocak 2015 » 1700 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik, Öne Çıkanlar

Buğulu Göz Makyajı

Son dönemlerin trendi haline gelen buğulu göz makyajı hakkında sizlere bilgilendirici bir konu hazırladık. Daha anlaşılır ve zengin bilgi içermesi açısından hem yazılı hem de videolu olarak paylaşımını gerçekleştireceğiz. Size hangi yöntem daha basit gelirse onu tercih edebilirsiniz. Buğulu gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Buğu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Primer, siyah göz kalemi, rimel, nude rengi bir ruj ve fondöten kullanacağımız için bu malzemeleri hazırda bekletmeniz gerekiyor.

– Her makyajda olduğu gibi ilk adım cildi güzel bir şekilde temizlemek olmalıdır. Böylece makyajın kendisini çok daha iyi sergilemesi sağlanacaktır.

– Daha sonraki işlem ise cildinize en uygun fondöteni uygulamak olacak. Fondöten seçiminde tonu yanlış seçerseniz bütün makyaj kötü olacaktır. Yüzünüzün her bölümüne eşit uygulama konusunda hassas davranın. Gözlerinize ise primer sürün.

– Sıra kirpiklere geldiğine göre çok daha fazla dikkatimizi topluyoruz.  Üst kirpiklerinizin diplerine ve alt kirpiklerinizin diplerine kalem çekin.Aplikatör yardımıyla bunu dağıtın.Buğulu göz makyajında sürülen kalemin dağıtımı çok mühimdir. Koyudan açığa doğru geçiş olmasına dikkat edin.

– Göz kapağınıza gri güzel bir ton far uygulayın. Göz kapaklarının dış köşelerine ise siyah.Kirpiklerinize dilediğiniz rimelden birkaç kat sürün. Belkide işin en görsel kısmı burasıdır.

– Yanaklarımıza hafif pembelik vermek için allık kullanacağız. Bu bölümde elinizi korkak alıştırın lütfen.

– Buğulu göz makyajında gözler ön planda olacağından dudağınıza yalnızca nude tonlarında bir ruj veya yalnızca parlatıcı uygulayın. Böylece gözleri çok daha fazla ön plana çıkarmış olursunuz.

– Makyajınızı başarı ile tamamladınız. Artık sizinde etkileyici buğulu bakan gözleriniz var.

Buuğulu Göz Makyajı Videolu Anlatım

Yoksa aklınıza bir soru mu takıldı ? O zaman alttaki bölümden hemen sorabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir