Ballı güzellik maskeleri
Tarih 31 Mart 2014 » 858 Kez Okunmuş» Yazar: yadamoda » Güzellik

Bal maskeleri

Güzelliğinizi koruma yolunda balın önemli bir faydası olduğunu artık hemen hemen hepimiz biliyoruz. Bu konumuzda işinize yarayabilecek bir çok güzellik maskesini tek bir konuda topladık.  Konu içerisinde mümkün olduğunca yalın bir şekilde anlatılmaya çalışıldı. Takıldığınız veya merak ettiğiniz bölümler olursa konu altında ve iletişim bölümünde bize yazabilirsiniz.

Kuru ciltlere karşı yüz maskesi tarifi

Gerekli Malzemeler:
1 adet avokado
1 tatlı kaşığı çiçek balı
1 dilim portakal
3 damla gül yağı

Maskenin Hazırlanışı: İlk olarak olgun avokadonun içini bir kaba çıkartın. İçine bal ekleyin. Portakalın suyunu sıkın, en son gül yağını da ekleyin ve iyice karıştırın. Temiz cildinize sürün ve 10 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Sıkılaştırıcı bal maskesi tarifi

Gerekli Malzemeler:
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı tarçın
2 bardak ılık süt

Maskenin Hazırlanışı: İlk olarak tarçın, süt ve balı bir kap içerisinde homojen şekilde karıştırın. Sonrasında cildinize sürdükten sonra 1 saate kadar bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Gerginleştiren bal maskesi tarifi

Gerekli Malzemeler:
1 çay kaşığı bal
1 yumurta
3 damla elma sirkesi
1 damla lavanta yağı

Maskenin Hazırlanışı: İlk olarak yumurtayı bir kasede çırpın ve içine 1 çay kaşığı balı ekleyin. Sonra elma sirkesini ilave edip 1 damla lavanta yağını ekleyin. Elde ettiğiniz bal maskesini cilt ve boyun bölgenize sürebilirsiniz. Cildinizde 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Cildi gençleştiren ve besleyen maske tarifi

Maskenin Hazırlanışı: İlk olarak 2 çorba kaşığı bal ile 2 çorba kaşığı pirinç ununu karıştırın. Sonrasında ayrı bir yerde kar haline çırpılmış yumurta akını ilave edip karıştırın. Maskeyi göz çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza sürüp 10 dakika bekletin. Ilık suyla durulayıp kurulayın.

Yukarıda belirtildiği gibi takıldığınız bir bölüm olursa sormaktan çekinmeyin. Yeni güzellik maskeleriyle yine sizlerle olacağız.

Bu Yazıyı Paylaş
Etiketler

Yazar Hakkında

Moda Çılgını :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir